שלושה מושגים בהשקעות נדל”ן שהגיע הזמן שתכירו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

שוק הנדל”ן מאז ומעולם היה אחד מאפיקי ההשקעה הנגישים והמועדפים על משקיעים מתחילים. מושגים שיעזרו לעשות את הצעדים הראשונים בתחום

 

שוק הנדל”ן מאז ומעולם היה אחד מאפיקי ההשקעה הנגישים והמועדפים על משקיעים מתחילים. למרות זאת, כמו כל אפיק השקעה, גם לו יש מילון מושגים משלו. לא צריך לשבור שיניים, באנו לעזור! לשירותכם שלושה מושגים שיעזרו לכם לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בתחום.

  • תשואה להון – מלכת המושגים של עולם ההשקעות. הוציאו מחשבונים! תשואה שנתית היא הרווח השנתי שאדם מפיק מנכס מסויים חלקי סכום הקנייה של הנכס. לדוגמא, אם קניתי דירה במליון שקלים ואני משכיר אותה בשלושת אלפים שקלים – אני מחלק את סכום כלל ההכנסות השנתי מהדירה, שלושים ושש אלף שקלים במליון השקלים של סכום הקניה – ומקבל תוצאה של 3.6% תשואה.

למה צריך לדעת את זה? תשואה נותנת לי מדד על הרווח והכדאיות של ההשקעה בנכס, כמה זמן יקח לי להחזיר את ההשקעה, ועד כמה היא אטרקטיבית באמת. מעבר לכך, היא מאפשרת לי להעריך נכון יותר את הסיכונים שאני לוקח בהשקעה.

מה עוד חשוב לדעת? צריך לקחת בחשבון את כל ההוצאות הנלוות בקניית הנכס כשמחשבים תשואה. היטל ביוב, אגרת מבנה ציבור, דמי חברות ביישוב אם יש, ארנונה, התקנת מונה מים, בדק בית וכו’ אחרת התשואה שתתקבל לא תשקף אל נכון את כדאיות ההשקעה.

  • מינוף פיננסי – אז מה זה מינוף שכולם מדברים עליו? באופן אפורמאלי מינוף הוא שיטה ליצירת רווחים בהתבסס על לקיחת הלוואה לצורך השקעה. לרוב הגורם אליו פונים בנושא זה הוא הבנק, באממצאת הלוואה מסחרית או הלוואת משכנתא.
  • פוטנציאל השבחה – פוטנציאל ההשבחה של נכס הוא עליית שוויו עקב אישור תכנית, מתן הקלה או התרת שימוש חורג בו. כיום בישראל רבות מערי המרכז ניצלו כמעט עד תום את פוטנציאל הבנייה שלהן כך שהן נאלצות לפעול להשבחת מתחמי הדיור הקיימים. (תמ”א 38, פינוי בינוי, הגדלה לגובה וכ’.) מדיניות זו תורמת את חלקה לעליית מחירי הדיור.

 

מתעניינים בנדל"ן? הצטרפו למועדון שלנו!

הצטרפו ללא עלות, ותהנו מכח של קבוצה במגוון השקעות נדל"ן בירושלים

כל הכתבות:

התחבר לחשבונך האישי

תודה!

הטופס נשלח בהצלחה.

רגע, הצטרפת למועדון
המשקיעים שלנו?

קדימה - זה בחינם!

דילוג לתוכן